Team Utan Gränser Insamling
Ge en gåva- Skapad av:
- Team Utan Gränser CK
- Samlar in till:
- Läkare Utan Gränsers allmänna arbete
Team Utan Gränser Insamling
Under vårt första år, 2015, satte vi målet till 100.000 insamlade kronor. Det klarade vi med råge, och i slutet av cykelsäsongen hade vi samlat in över 170.000 kronor till Läkare Utan Gränser. Andra året, 2016, fick vi till slut ihop över 210.000 kronor. Tredje året, 2017 samlade vi in över 270.000 kronor, vilket vi ör otroligt stolta över. Fjärde året, 2018, blev det drygt 200.000 kr. Insamlingen har sedan fortsatt och sammanlagt har vi samlat ihop mer en 1.200.000 kr.
Vi har valt Läkare Utan Gränser för att organisationen gör ett oerhört viktigt arbete i regioner där fattigdom, sjukdomar och svält härjar. Vi vill med vårt bidrag hjälpa Läkare Utan Gränser att göra ännu mer, och ännu bättre saker för människor som inte har de förmåner som vi i Sverige är vana vid. Vi vill hjälpa Läkare Utan Gränser att kunna hjälpa fler.
60%
Team Utan Gränser CK gav 200 kr
Senaste aktivitet
-
Anders Söderberg gav 300 kr
Fantastiskt med alla gravelrutter som finns tillgängliga! Beundransvärda människor i Läkare utan gränser som gör en fantastisk insats för människor som verkligen behöver allt stöd och hjälp i ofattbart hemska situationer.
-
Mattlas Sundstedt gav 100 kr
-
Björn MacKey gav 100 kr
TUG=Respekt!!
-
Robert Ström gav 100 kr
Hatten, jag menar cykelhjälmen av för ert engagemang/jobb i TUG och för tillgången till Gravelrutter.. Mycket uppskattad
-
Andreas Jansson gav 200 kr
Tack för allt jobb med Ruttwebben, en fantastisk resurs.
-
Daniel Johansson gav 100 kr
-
Piotr Liszke gav 500 kr
Blev bjuden på en hotellnatt....motsvarande sänkes till LUG
-
Piotr Liszke gav 445 kr
VRG23.....en krona mot varje cyklad kilometer.
-
Jonas Markman gav 1 500 kr
-
Gunnar Högberg gav 200 kr
-
Anonym användare gav 150 kr
-
Anonym användare gav 300 kr
-
Lars Wall gav 300 kr
Tack för fina rutter.
-
Kent Wahlgren gav 100 kr
-
Anonym användare gav 200 kr
Grymt arbete med fina rutter!
-
Thomas Carlgren gav 150 kr
Garmin fotpod
-
Joachim Lyth gav 150 kr
Roadlink
-
Ola Strandberg gav 200 kr
To Gerry Askefalk for donation of pedal cleats
-
Eeva Martikainen gav 50 kr
Bidrag för fina gravelrutter.
-
Tommi Lauri Salmi gav 200 kr
Thank you for great gravel routes around Stockholm
-
Fredrik Grim gav 50 kr
Gerry is a stat!
-
Susanna Janz gav 500 kr
-
Ann Hallström gav 300 kr
Tack för fina rutter
-
Victor Westerberg gav 50 kr